ISSN 1335-8715

23-07-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Pri sledovaní televíznych novín

Sledovať televízne noviny slovenských staníc je naozaj sranda. Ich konzumenti, ale ani tvorcovia asi nezvyknú byť veľmi inteligentnými ľuďmi. V piatok, 22. júla, ma upútalo hneď niekoľko reportáží na Markíze a TV Joj.

Reakcia na príspevok

Zatemnený mozog
autor: Anubis
e-mail: Anubis88@azet.sk
pridané: 29-07-2008 23:02


Vážený pán Krivošík. Nie je mi jasné, ako je možné, že človek s tak zatemneným mozgom katolíckym náboženstvom si dovoľuje poučovať iných o svojej pravde. Napriek tomu s vami súhlasím vo vašich názoroch, týkajúcich sa cigánov a moslimských prisťahovalcov.

Avšak nemôžem s vami súhlasiť v tom, že ak by sa finančné prostriedky dali cirkvám, lepšie by ich rozdelili. OMYL, pán Krivošík. Ak študujete právo, ako uvádzate vo svojom profile, mali by ste poznať históriu, a teda aj pôsobenie katolíckej cirkvi v minulosti. Nemusím vám snáď spomínať inkvizíciu, križiacke výpravy a ďalšie pohnútky katolíckej cirkvi, s cieľom zvýšiť jej vplyv a moc. A netreba ísť ďaleko do minulosti. V správach vidíte početné reportáže o znásilňovaní detí kňazmi, katolícka cirkev je najväčším majiteľom pozemkov na Slovensku a z množstva cirkevného bohatstva a prepychu usudzujem, že to, čo ste povedali o cirkvách vy, môže vysloviť iba ťažký náboženský fanatik.

To, že tu uverejňujete vaše príspevky, je možné vďaka tomu, že máte právo na slobodu prejavu. Ale ako toto právo vzniklo? Veď predsa vzniklo vďaka dielam filozofov, ktorí išli PROTI katolíckej cirkvi. Ako máte potom tú drzosť tak bezhlavo obhajovať cirkev, využívajúc to, proti čomu storočia tak úpenlivo bojovala??

Nechajme robiť cirkev to, v čom je užitočná. Nech chlácholí zúbožené ľudské duše, nech spovedá ľudí, nech navodzuje v ľuďoch strach zo zlých skutkov, pretože tak snáď budú viac dodržovať zákony... No nepchajte cirkev tam, v čom sa za stáročia preukázala ako chamtivá a nenažraná!! Súhlasím s francúzskym osvietencom Voltairom, ktorý tvrdil, že cirkev je pre masy ľudí nevyhnutná a ak by boha nebolo, bolo by treba ho vymyslieť. Presne tak, cirkev je tu na to, aby vplývala na masy. No aby na ne vplývala duchovne, NIE MATERIÁLNE. To radšej nechajme na tých, ktorí v tom nemajú až tak zahanbujúcu povesť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group