ISSN 1335-8715

27-07-2008   Andrej Beňo   Slobodný trh   verzia pre tlač

Univerzita ako produkt spontánneho poriadku

K téme systému slovenského vysokého školstva a nevyhnutnosti jeho reformy sa už na Slovensku prelialo hodne atramentu (a na tomto fóre nie menej). Osobne za jediný konzistentný návrh reformy považujem zavedenie trhových prvkov do systém, t.j. keď už nie jeho úplnú privatizáciu, tak aspoň spoplatnenie vysokoškolského štúdia.

Reakcia na príspevok

RE: Moderna lavica sa vyfarbuje
autor: MuadDib
pridané: 29-07-2008 12:24


Hm... ako kapitalisti? Tí totiž, z kadejakých pravicových neoliberálno-konzervatívnych(???!!) think-tankov taktiež poskytujú kapitalistickým deformátorom vo vláde všakovaké "argumenty" na rozpredávanie štátneho majetku. Tiež sú to teda prostitúti...

"Left Anarchist Mode":
- no naozaj by ma zaujímalo, ako vôbec kapitalizmus môže ísť dokopy s anarchiou, keď štát bol predsa založený a udržiavaný práve na ochranu majetku (i života) "kapitalistov", ktorí na neho síce budú nadávať, no potrebujú ho ako "istí neprispôsobiví spoluobčania" (je to dosť politicky korektné?) štát.

Ako teda určite chápeš, ten "hnusný zlý štát" im zabezpečuje odoberanie iba pomerne veľmi malej časti ich *majetku*. Keby nastala anarchia, tak by im ten majetok ľubovoľne slobodne združená skupina zobrala... a koľko by len mohla.

V ľavicovej anarchii to zabezpečujú verejné ľudové výbory - a to nanajvýš transparentným spôsobom. V pravicovej anarchii to zabezpečujú súkromné mafie - a to nanajvýš netransparentným spôsobom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group