ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

off topic
autor: LIBERTARIAN
pridané: 04-07-2008 10:03


Lukas Krivosik :
K tvojmu clanku na T Station > Oportunizmus – evolučná stratégia?

pises v nom :
"neopakovateľná slovenská schopnosť skloniť pokorne hlavu "
- ZLO sa na slovensku nekona iba ako dosledok SKLONENIA HLAVY. Zlo robia slovaci aj aktivne, iniciativne, cielene. Terajsia 70% na podpora terajsiej darebackej vlade - to nie je iba "sklonenie hlavy" . To je vedome cielene zlo.

Mas vcelku dobre nazory, ale realitu vnimas strasne ucelovo. Terajsia vlada ma podporu vacsiny naroda z jednoducheho dovodu >
Fico presvedcil kazdeho jednotlivca (z tej vacsiny), ze "TEBE DAM TO, CO VEZMEM TYM DRUHYM !" .
Ficovolici ho podporuju preto, ze "MNE POMOZE, aj ked inym vezme". Toto je zhovadilost ludi, z ktorej ON taží. Ale toto nie je OPORTUNIZMUS, to je ZHOVADILST.

Skutocna pomoc pre slovakov spociva v tom - presvedcit ich, ze "Mate mať iba to, co si zarobite, nie to, čo vam da STAT a Fico". Potom zacnu byt slovaci pozitivne aktivny, potom sa prestane dovazat vsetok spotrebny tovar, potom si sami aj vyrobime, aj zarobime. Potom sa nebudu rozdavat "byt kazdej mladej rodine, prispevok 50 tis.prvorodicke, trinaste penzie, " a ine zhovadile podplacanie volicov.
--------------
KDH chcelo predbehnut Fica v slubovani. Prehralo, pretoze sutazit s demagogmi v demagogii nie je realne. Vidiet slovensky narod ruzovymi okuliarmi je pohodlne, ale zvadza na zlu cestu.

"Pre Slovákov by to mohlo predstavovať priam vývojový skok – od politických bezstavovcov k živočíchom s rovnou chrbticou."
- Tento koniec tvojho clanku je dobry. Mozno slovaci zareaguju, ak ich bude niekto VYHANBOVAT za ich prizivnictvo na STATe a na spoluobcanoch.

Prajem vela uspechov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group