ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

RE: Fakt su ludia takí vysratí z pripadnej slobody ???
autor: LIBERTARIAN
pridané: 02-07-2008 11:39


miso :
"Ak si podrobne precitas Marxa, tak zistis, ze on bol tiez v podstate anarchista, kedze predpokladal, ze v beztriednej spolocnosti stat zanikne."

- Z Marxa mam skusku, ale fakt si nevzpominam, ci predvidal zanik STATu. On predpovedal, ze kazdy bude pracovat do spolocnej kasy, a vsetci si budu brať z nej. Toto je vsak anarchoKomunizmus, nie anarchoKapitalizmus. Tieto dva pojmy sice zneju podobne, ale znamenaju presny opak !!!!!


"Komunizmus urcite nefungoval a ani nebude fungovat, "

- Nefungoval podla TVOJICH predstav. Ale funguje podla predstav jeho "majitelov". Teda "funguje" jeho prva etapa - socializmus. A v poslednych rokoch zacina socializmus bujniet aj v EU. Ak si osvojis neskresleny pohlad na fakty, tak to musis priznat.
Rozdiel medzi socializmom v EU a na Kube je hlavne v jednom > V EU ludia akceptuju socializmus vdaka doterajsim vybornym ekonomickym podmienkam (dosiahnutym pocas kapitalizmu) , a vdaka vybornej propagande, ktore vyraz "napriek socializmu" nahradila vyrazom "vdaka socializmu". Ludia veria, ze socialisticke maniere vytvaraju bohatsi zivot. Neskor zistia, ze ho znicili. Aj najbohatsi stat - USA, uz zacina vdaka STATu a jeho financnym avanturam upadat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group