ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

RE:
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 01-07-2008 19:31


Dusevne vlastnictvo sucasneho typu je z hladiska libertarianizmu vnimane nejednotne, vid. http://en.wikipedia.org/wiki/Libertarian_perspectives_on_intellectual_propert... . Ja mam k nemu napriklad skepticky pristup, povazujem ho za statne privilegium a obmedzenie trhu. "Dusevne vlastnictvo" sucasneho typu v kapitalizme potrebne nie je. Peniaze sa na nom daju zarabat aj bez monopolu. Aj ak chces regulovat pristup, tiez mas vela moznosti ako to zrealizovat bez specialnych zakonov.

Podla mna tato tema nema nic spolocne s linou "kapitalizmus vs. komunizmus". Ukazal si vsak, ze dokazes posobivo manipulovat zo slovami, to ti musim uznat :-).

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group