ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

RE: Chytiť kapitalistov za krk...
autor: greenwood
pridané: 01-07-2008 17:51


Ani neviem na co reagovat skor..

V Irsku prislo k referendu cez 50% obyvatelstva a vacsina z tych, co prisli, Zmluvu odmietla. Preco to spravili, o tom si moze kazdy lamentovat kolko chce, proste to urobili a bolo to absolutne legitimne rozhodnutie. Keby hlasovalo 53% ZA, rozpitvavalo by sa, ci ju tych 53% naozaj citalo, ci tomu rozumeju, ci su uzrozumeni s novymi kompetenciami prechadzajucimi na Brusel?? Nikto by to neriesil, oslavovalo by sa velke europske vitazstvo.

Trufam si prakticky s istotou tvrdit, ze Maastricht, Nice, Euroustavu a Lisabon necitalo ani pol percenta obcanov EU, a z tych, co to vsetko citali len malo ludi presne rozumie, v com sa tie Zmluvy lisia. To je proste uplne o nicom sa takto o tom bavit. Necitali to ani nasi poslanci, ani vacsina europoslancov a ich bruselskych posluhovacov. Vsetko to bolo napisane na objednavku a ideologicky pretlacane sposobom kto je proti vojne v Iraku nie je dobry American.

Pravidla vo volnom obchodnom priestore sa daju napisat na polovicu A4: Nieco typu Krajiny nebudu klast ziadne bariery firmam sidliacim v krajinach dolu podpisanych a firmy budu respektovat zakony a zvyklosti krajin, v ktorych obchoduju. Siahodle pravidla a regulacie potrebujes jedine v pripade, ze chces obchod obmedzit. Ak Slovensko obchoduje s Vietnamom, nepotrebuje s nim hned zakladat medziparlamentny vybor a ustanovit spolocnych ministrov.

Ten posledny odstavec fakt neviem, ci ma byt vtip alebo nie. Dane a odvody v kombinacii s DPH a spotrebnymi danami znamenaju, ze priemerne zarabajucemu cloveku v SR stat rozhoduje o viac nez 50% jeho zarobku!! Komu sa to zda prilis malo, nech posiela vyplnene seky na adresu statnej pokladnice, Fico s Tomanovou budu len radi, ze maju z coho vyplacat 13.dochodok.

Eurofondy su asi najvacsia zhovadilost EU hned po polnohospodarskej politike. Klasicky pripad materializmu, ktory si mysli, ze ked sa niekde napumpuje dost prachov, vyriesia sa vsetky problemy. Prd. My eurofondy netunelujeme. Tuneluju ich mafianske skupiny, ktorych sa slusny clovek nedotkne ani koncom osratej palice.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group