ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

Monarchizmus
autor: MuadDib
pridané: 01-07-2008 17:37


Nuž, ja viem, tá kniha by bola určite skvelou voľbou na čítanie, lebo "keď som bol malý" (15-17 rokov), tak som tiež zastával podobné názory, čo sa týka napr. monarchie... (To ešte keď som mal kopu času, nevedel som čo s ním, tak som si čítal encylopédie a vŕtal som sa v dejinách... a aj neskôr som si zvykol celé hodiny čítať Medieval Sourcebook...)
Tiež som si vtedy podobné závery sám odvodil, ale...

Hej, tiež som veril v to, že monarchia je vraj lepšia ako demokracia. Ale potom som, ehm, akosi "dospel", a zistil som že nič lepšie ako demokracia neexistuje...
A k môjmu súčasnému postoju ma priviedli skôr tie libertariánske teoretické konštrukcie konfrontované s osobnou skúsenosťou, než Marxov Kapitál.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group