ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

(len drobná poznámočka)
autor: MuadDib
pridané: 01-07-2008 10:38


Lenže... vieš, keď sa na tie dejiny dívam svojím amatérskym okom, keď si zoberieme napr. iba obdobie stredoveku + obdobie feudalizmu, teda napr. obdobie od (povedzme) 5. storočia n. l. (Pád Západorímskej ríše? - 476) až po koniec 18. storočia (Veľká francúzska revolúcia - 1789), tak v tomto období takisto pozorujeme malé "štátiky", ktoré neskôr ustupovali centralizácii, ako sa zvyšoval hospodársky rozmach a blahobyt... a aj "štát", resp. teórie o ňom (a to prakticky od stredoveku s jeho prirodzeným rozdelením, až po koniec feudalizmu s tými vtedajšími teoretickými prácami).

Takže ono to nie je možné chápať iba tak ideologicky čiernobielo, ako sa nám to tu snažia nahovoriť (anarcho)kapitalisti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group