ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

Švajčiarsky aparát
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-06-2008 9:38


Victoria hovorí :

"To určite áno. My Švajčiari profitujeme z toho, že máme relatívne efektívnu štíhlu vládu a viac sa pri dosahovaní spoločenských cieľov spoliehame na trhy ako na proces politického rozhodovania. Teda sme protrhovejšie orientovaní, ale tiež máme svoje problémy so sociálnym systémom a miera prerozdeľovania by mohla byť aj nižšia."

Ctená pani, viem dobre že vo Švajčiarsku štátny aparát tiež nie je práve najštíhlejší a úradník je u vás doma štedro plateným a vysoko cteným pánom. Teda tak, ako to bolo ešte aj v prvej Československej republike. Švajčiarske rečičky o tom zlom byrokratickom aparáte EÚ teda vnímam skôr ako tradičnú "my nie, my iní, my Švajčiari" pózu smerom k väčšine geopolitických štruktúr. Dosť dobrý výkon na "protrhovo orientovanú krajinu". Mohli by ste prosím nám, postkomunistickým trotlom poradiť ako docieliť, aby sme boli v štátnom aparáte takí moderní ako vy? Lebo tu je úradník iba smeť priživujúca sa na daniach neoliberálne rýchlokvasených jupíkov a touto cestou z nás druhé Švajčiarsko tak skoro nebude. Danke Schoen.

P.S. Chápem že všetky tie vaše banky musia generovať štedré dane, ale hádam sú aj iné cesty?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group