ISSN 1335-8715

29-06-2008   Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Victoria Curzon-Price: „S eurom by som ešte počkala“

Profesorka ekonómie zo Ženevy, aktívna v mnohých prestížnych európskych think-tankoch a bývalá prezidentka Montpelerínskej spoločnosti o klasickom liberalizme, príčinách švajčiarskeho úspechu, blahodárnosti inštitucionálnej konkurencie, možnom vstupe alpskej krajiny do EÚ a o tom, či je euro úspech. Victoria Curzon-Price. (nekrátené!)

Reakcia na príspevok

RE: Nieco mi tam chyba
autor: Lukas Krivosik
pridané: 30-06-2008 0:19


"Kedze dana osoba prednasala aj o zvladani kulturnej roznorodosti, ocakaval som, ze budu aj nejake otazky na tuto temu."

O kulturnej roznorodosti vobec neprednasala. Prednasala o roznorodosti v cisto ekonomickom a institucionalnom zmysle. Teda lokalna roznorodost verzus centralizacia a harmonizacia. A ked sa jej niekto na prednaske spytal na pristahovalcov z kulturne neprisposobiveho prostredia tak jemne naznacila, ze si o imigracii mysli to, co vacsina Svajciarov. Teda vitani su akurat bohati cudzinci, utekajuci z okolitych krajin pred vysokymi danami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group