ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

RE: Ach, Paľo, Paľo...
autor: Palo Z.
pridané: 28-06-2008 7:45


V prvom rade si uvedom ze vo Svedsku ziadna naozajstna pravica neexistuje,je tu len (obrazne) "cervena" a "ruzova"lavica,Reinfeldtova vlada urovila na 1 pravicovu reformu 2 lavicove (obrazne).Cosi ako Merkelka v Nemecku.
Co sa tyka kamier na cestach a na verejnych priestoroch-aj ja si mozem filmovat z balkona napr.ruch na ceste okolo domu.Na verejnom priestranstve ma moze ktokolvek vidiet i pozorovat.Ale nechcem aby ktosi (uplne neznamy) sledoval moje rozhovory a postu.Kamrey na verejnych miestach su nieco ine ako ked chce niekto odpocuvat tvoje najintimnejsie hovory alebo sledovat postu.
Co sa tyka socialneho statu a svedskeho modelu ("Svensk välfärdsmodell"):
Zivotna uroven pracujucich je tu nizsia ako vo väcsine "starych" statov EU snad okrem Gr,P,ES a mozno juz.I.Rozhodne nizsia ako v Rakusku o ktorom sa hovorilo ze je "prdel zapadu" (s prepacenim za vyraz).Ono je to tu tak,ze konstantna cast obyvatelov tu uziva "vydobytky" soc statu a dalsia konstantna cast na ne robi-toto je vysledok sv.modelu.Precitaj si clanok Ulfa Nilssona ktory som prelozil s titulkom "Nova trieda"!

http://www.prave-spektrum.sk/article.php?498&ezin_author_id=10...

Vysledok "svedskeho modelu" je zdravotnictvo a skolstvo v kolapse,obrovske problemy s penzijnym systemom a s verejnymi vydavkami.Socialny stat skoncil tak,ze ti,ktori sa cely zivot nan skladaju v case ked si maju uzivat vysledky najvyssieho danoveho zatazenia na svete,nic nedostanu (alebo len mizernu zdr.starostlivost,mizerne sklstvo atd...) a ti,ktori v zivote neprispeli ani korunou do spolocnej kasy na "soc.stat" si jeho vydobytky uzivaju v pohode.Vsetci maju rovnaky hlas vo volbach...
Svedsky model sa tu moze udrzat jedine vdaka svedskej kolektivistickej mentalite,kdekolvek inde by viedol ku velmi rychlej spntannej vseludovej vzbure.
Zmeny v 90.rokoch boli absolutne nevyhnutne a to si uvedomili aj inteligentni soc.demokrati ked chceli zachranit stat pred kolapsom.Presne ako u nas v ´89 si nevyhnutnost zmien uvedomovali aj inteligentni komunisti.
Tvoja poznamka o "dobrej vyhove deti" vyvolava trpky usmev na perach-to si naozaj myslis ze stat vyhcova deti lepsie ako rodina?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group