ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

RE: Aj najpreverenejší...
autor: MuadDib
pridané: 27-06-2008 17:16


No tak prepáč, ale...
...hovoríš tu o konkurencii? No tá tu je - napr. mafiáni mali odveky svoj "konkurenčný" kódex, takže chápem, že ťa musí trápiť, že ten "zlý štát" nenechá tých mafiánov na pokoji...

A chceš mať konkurenciu, to znamená... čo? Že už to nebude - aspoň teoreticky - transparentne sledovateľný úradník, ale nejaká súkromná agentúra, ktorá - keďže by sme tu mali úplnú slobodu - mohla pokojne špehovať sama a ktokoľvek by si od nej moho tie informácie nakúpiť oveľa lacnejšie, takže by to bolo aj "efektívnejšie". To súhlasím... (ale čo si tým vlastne chcel dokázať?)

So štátom je to tak, že si môžeš vybrať, v ktorom chceš byť.

Napokon možno zistíś, že tvojim rigidným požiadavkám vyhovuje iba akýsi opustený ostrov v Tichomorí... až kým o pár týždňov nezistíš, že je letným sídlom ľudožrútov.

Tá analógia s publicistami je asi tak výstižná, ako keby som ti povedal, že v kapitalizme máš možnosť si vybrať, od ktorých mafiánov (kapitalistov) sa necháš olúpiť.

Vieš, ono je to totiž dlhodobou agendou sociálnych demokratov, aby si si mohol vyberať, aby bola väčšia diverzita. Pozri sa napr. do Škandinávie...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group