ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

... a kapitalizmus! (2)
autor: MuadDib
pridané: 27-06-2008 16:47


Takisto v kapitalizme máš potom už vopred, pri narodení, bez ohľadu na to, aby si mohol čo i len prstom pohnúť, obyčajne zaručený život a životnú úroveň, najmä ak si sa narodil prachatým rodičom.

Ak si sa narodil chudobným rodičom, tak ideš pracovať do dokov namiesto chodenia do školy... a tam by si si mohol spievať ódy na to, ako funguje kapitalizmus.

Podobne v kapitalizme všeobecne, ak má niekto viac peňazí ("väčšie bohatstvo"), tak ťa vždy a v každej "dražbe" (na trhu) predbehne, vždy bude môcť mať ešte a ešte lepšie nástroje a prostriedky a bude teda bohatnúť ešte viac a viac...

Takto presne funguje kapitalizmus. Keď sa máš zle, budeš sa mať ešte horšie.
(Až na to, že žiadne ľudské, sociálne a politické práva nemáš, na voľby a ten "zázrak", ktorý by z nich mohol vzísť, sa spoliehať nemôžeš...)

...ale aspoň sa môžeš nechať vykorisťovať a dúfať, źe tvoji vnuci sa raz moźno budú mať lepšie, no zrejme až po nejakej komunistickej revolúcii...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group