ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

RE: Aj najpreverenejší...
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 25-06-2008 15:58


Prvy odsek, suhlasim bez vyhrad. Ale narazal som na nieco ine - konstrukcia autorovej vety vytvara dojem ze a priori preto ze je niekto uradnik, je principialne skorumpovany clovek. Zaujimalo by ma ale ake je to decentralizovane odpocuvanie - nie v rukach statu, v cich potom? Tajne sluzby su centralizovane uzavrete organizacie prave preto, aby sa zamedzilo uniku informacii vitalnych pre bezpecnost krajiny.
Ale nejake stranicke alebo komercne zaujmy by v absolutne nich nemali co hladat, pre tento ucel musi stat vytvorit system ich kontroly. Lenze aky je to system obcianskej kontroly ked CIA sa v udajne najslobodnejsej krajine na svete plne zodpoveda akurat prezidentovi. Tajne sluzby vsade po svete su ostrovy s vlastnymi pravidlami, chraniace obcanov pred nimi samymi. Ale je to tak naozaj zle ked "cim viac ludi ma k chranenym informaciam pristup, tym vyssie riziko ich zneuzitia." ?

Dalej, aka a koho konkurencia sa vyraduje pri statnom zakonodarstve? Zakladna konkurencia pri prijimani zakonov prebieha v parlamente a este zakladnejsia prebieha medzi obcanmi pri volbach. Ake chceme mat zakony, takych si volime reprezentantov.

Ano, ohladom vyberu statu ma kazdy moznost emigrovat z takeho ktory sa mu nepaci do takeho ktory sa mu paci. Teoreticky - ide to vzdy lahsie solventnejsim ako menej solventnym. Niekto by rad emigroval na nejake uzemie s absolutnou absenciou statu a toto sa v histori stava permanentne. Akymsi zazrakom vsak z takeho uzemia skor ci neskor vzdy vznikne nejaky stat. Mozete si zabrat volne uzemie a vyhlasit ho za sukromny majetok s vasimi vlastnymi pravidlami a uz ste polozili najelementarnejsi zaklad statu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group