ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

RE: Bieda žurnalistiky.
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 25-06-2008 14:50


Je aj druhy dovod. Odbornik na bezpecnost Bruce Schneier ho nazyva Cover your ass security (volny preklad: chran si teple miesto). Bezpecnosti je tazke rozumiet a preto je casty nepomer medzi vnimanou a skutocnou bezpecnostou. CYA-security je zalozena na minani penazi na aktivity, ktore su viditelne, ale ich prakticka efektivita je diskutabilna. Ked sa potom nieco do****, staci len povedat "my za to nemozeme, my sme si svoju pracu urobili, vid zakon abc resp. projekt xyz, investovali sme do toho $$$$/€€€€ a dodrzali sme vsetky predpisy".

Existuje kopa produktov a sluzieb slubujucich bezpecnost, a pritom su ak nie rovno podvodmi, tak aspon hrubo zavadzajuce. Stat je len dalsi z tejto kategorie ;-).

Mne osobne je z praktickeho hladiska fuk, kto ma odpocuva, ja si myslim, ze svoju komunikaciu a udaje ochranit dokazem dostatocne. Podobne ako dalsi prispievatelia predpokladam, ze tajne sluzby aj tak odpocuvaju ako sa im chce. Zlocinci pochopitelne taktiez, kedze ti z definicie zakon dodrziavat nemienia. Co mi vsak vadi, su snahy statu mat na odpocuvanie imunitu. Ako anarchokapitalista pochopitene nesuhlasim so ziadnymi privilegiami statu. Ked sa ukaze, ze ma odpocuva nejaka vetva statu, musi za to niest rovnaku pravnu zodpovednost, ako keby ma odpocuvala sukromna osoba.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group