ISSN 1335-8715

23-06-2008   Pavol Zlatoidský   EUtópia   verzia pre tlač

Lex Orwell

Od nového roku bude všetku elektronickú komunikáciu vo Švédsku neobmedzene sledovať Armádny úrad pre elektronickú komunikáciu (FRA). Jedná sa o zákon, ktorý nemá obdobu v západnej civilizačnej sfére.

Reakcia na príspevok

RE: Aj najpreverenejší...
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 25-06-2008 11:06


> Teda nechcel by som mať autorovu pateticky slabú
> vieru v ľudský charakter.
Podplatitelnost je podla mna len malou castou celeho problemu. Udaje mozes z uradnika vymamit aj podvodom, vydieranim, atd. Tym, ze je odpocuvanie centralizovane v rukach statu, len pracu ulahcis, lebo staci svoje aktivity zamierit jednym smerom. Samozrejme, cim viac ludi ma k chranenym informaciam pristup, tym vyssie riziko ich zneuzitia.

Tym, ze ma stat monopol (na zakonodarstvo), vyraduje sa z cinnosti tlak konkurencie, a bez neho bude svoje pole posobnosti nekontrolovane rozrastat. Vtipne to popisal jeden libertariansky autor (zabudol som ktory): odovzdas svoje zbrane do ruky statu a povies mu "obmedzuj sa!".

Analogia s publicistami je trefna, pretoze pisat si moze prakticky hocikto. Existuje velke mnozstvo poskytovatelov a mozes si vybrat, ktorych budes citat, platit, komentovat a na ktorych sa vy****. So statom tento luxus nemas, mozes akurat volit a lobovat (co problem monopolu neriesi) alebo sa odstahovat.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group