ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: e
autor: miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 30-04-2008 9:36


Ten prispevok som samozrejme cital, ukazuje opacny nazor ako ma Lipsic alebo ja, to vsak neznamena, ze niekto musi mat "patent na pravdu".
Co sa tyka toho casopisu, ktory pred volbami uverejnoval "protizidovske texty" (predpokladam, ze asi ide o Zmenu alebo nieco podobne), z akeho dovodu pan Meseznikov nepodal trestne oznamenie za hanobenie rasy, naroda, presvedcenia?
K vyskumu IVO, vacsina ludi na Slovensku je tiez napr. za trest smrti, ale trest smrti nemame. Chcel by som vsak vediet, ako bola presne formulovana otazka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group