ISSN 1335-8715

16-08-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

„Doba ropná“ a „doba vodíková“

Cena ropných derivátov na svetových trhoch opäť stúpa. USA totiž oznámili, že Saudskej Arábií, jednému z najväčších producentov ropy, hrozia teroristické útoky. Strategická nerastná surovina je o 40% drahšia ako vlani...

Reakcia na príspevok

RE: ? pre Lukasa/ropa a prezident
autor: Braňo
pridané: 21-08-2005 23:58


Tato... Preto, ze ty (alebo ja) nevies exaktne, co by sa mohlo stat, tak to neznamena, ze sa nestane nic...

Keby som ti odpovedal, ze zomrie miliarda ludi, zacal by si sa o to zaujimat hlbsie, nielen na urovni spominanej zakladnej skoly?

Pravdepodobne nie. To by bol dnes i tak velmi slaby dovod. Existuje vsak aj lepsi dovod. Prachy. No nie? To urcite zaberie viac. Vies kolko penazi danovych poplatnikov stoji udrzba plazi, ktore eroduju? Dalej stahovanie domov v severnejsich oblastiach, atd. To vsetko stoji peniaze, i ked tieto skody sposobia samozrejme zvysenie HDP. Platia ich vsak ti, ktori tieto skody nesposobili... A budes to platit aj ty...

Mozme spomenut "pravny" rozmer. Niektore ostrovne i neostrovne staty by sa mohli ocitnut pod vodou. Lukas, ako student prava, by o tom mohol nieco vediet. Rozoberalo sa to totiz v OSN, teda aspon bola snaha... Nemyslim, ze by obcania tychto statov suhlasi s tvojim tvrdenim - tak co tolko kriku pre nic.

Ako som povedal, ekolog by ti povedal viac a odbornejsie o dopadoch v oblasti zivej sfery. Napr. je mozne, ze na Vianoce nezozenies vianocny stromcek (ihlicnan). Dalej dezertifikacia, tracheomykozne choroby lesnych ekosystemov,... Alebo si zober celkovo vplyv prudkeho zvysenia koncentracie CO2 na fotosyntezu rastlin.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group