ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: Katyň
autor: jakubjost
pridané: 29-04-2008 11:52


To su dve rozdielne veci. Nikto netvrdi, ze obete holokaustu su nejak lepsie ako obete inych zlocinov...to je hlupost...zakon sa snazi branit zhubnym vplyvom. Ked bude realne nebezpecenstvo masivnych protipolskych nalad, historicka skusenost s takymto nasilim, mozeme urobit obdobny zakon o popierani poslych tragedii.
.
Ina paralela...porezat sa nozikom alebo porezat sa noznickami nie je ziadny rozdiel...obe urobia ranu, clovek krvaca...avsak noz je ostrejsi, preto si nan davame viac pozor, preto deti mozu v skolke pracovat s noznicami, ale malokedy pracuju s nozom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group