ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: Shema Jisrael !
autor: jakubjost
pridané: 24-04-2008 16:32


No ved, sedliacky rozum...pouzime ho teda spolu. Kto koho zatvara za to, ze sa "nedostatocne" klania niekoho pamiatke? To je uplne iny zakon a predmet jeho upravy je o niecom inom ako o klanani sa...tebe to nejak splyva.
.
Ano, holokaust ma toto privilegovane postavenie. MA ho tu vdaka hlasom slovenskych poslancov a nezrusilo ho vdaka hlasom slovenskych poslancov...aplikuju ho slovenski sudcovia. Musime tiez vnimat realne nase okolie...existuju organizovane skupiny, ktorych znakom je okrem ineho to,ze su agresivne a ze popieraju holokaust. Ak budu existovat agresivne grupy popierajuce Stalinove ci Berijove cistky, mozeme uvazovat o podobnom zakone...napokon, v starom meste nieco podobne plati myslim, tak moc toho Guevaru nenos.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group