ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: vynimocnost
autor: jakubjost
pridané: 24-04-2008 12:59


Mimochodom, v tejto suvislosti je zaujimava polemika aj kvoli B´Nei Noah, cize oceneniam ako Spravodlivi medzi narodmi. Ci tieto ocenenia mozeme vnimat tak, ako vdaku Zidov ich zachrancom, alebo opat ako nejake elitarstvo v zmysle "kto tu cenu nema, je zidovstvu nieco dlzny". Moj nazor je, ze tieto ocenenia sluzia skor dobrej veci a nebadam tam prvky nejakeho nadradenia, ale chapem, ze niekto to tak moze vnimat. Tak ci onak, je to tenky lad...pamatam si, ze nedavno v Coffee and Co. som videl ako sa usadili (v sobotu:)) dve zidovske rodiny, vela smiechu, aj plac, krik, proste male deti, a vedla sedeli Nemci. Zidovske rodiny vesele, Nemci zakriknuti a doslova si sepkali. Vztah obet-kat sa nezmije len tak lahko, aj ked trebars v konkretnej situacii bolo konkretnym zidom mozno jedno, ze ide o Nemcov (mozno holokaust ani nezazili), ale Nemci sa citili automaticky neprijemne.
.
Osobne by som bol rad, keby iniciativa na zrusenie trestneho postihu Oswiencimskej lzi prisla s nalezitym komunike zo zidovskej komunity...zial, pocuvajuc Sterna, Traubnera, Franeka ci Hradsku sa taketo nieco asi nechysta. Doveru v slovensku demokraciu je asi velmi naklonena...i ked, da sa tomu cudovat?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group