ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: Shema Jisrael !
autor: miro ilias
webstránka: http://www.ilias.blog.sme.sk/
pridané: 23-04-2008 18:07


"...Problem je ten, ze oni take prava nemaju, lebo ich nefinancuje napr. americka vlada ako Muzeum holokaustu vo Washingtone...."
.
Aha, takze vsetko stoji na peniazoch. A Vam vadi, ze americka vlada darovala peniaze Muzeu holokaustu ? Nebude to tym, ze v americkej armade bojovali aj zidovski vojaci, ze americka armada oslobodila mnohe koncentraky a Izrael, zidovsky stat, je dlhodobym spojencom USA ?
Ved aj nemecka vlada prispela na projekty spojene so Shoah, aj ine vlady.

To "...Tvrdenie ze zidovska tragedia bola nieco viac ako smrt milionov inych ludi..." je ucelovo nafuknute. Mohli by ste udat zdroj ? Ja tomu tvrdeniu rozumiem tak, ze rozmer tragedie (pocet obeti a ich zalostne biedne umieranie v taboroch smrti) bol vacsi a jedinecny od inych.

Ja si naopak myslim, ze ziaden Zi, ktory mal co-to do cinenia s holokaustom (a ani cely zidovsky narod), neznizuje ine ludske tragedie tym, ze ich kladie na nizsie priecky rebricka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group