ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: posledna drobna otazka
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 23-04-2008 10:32


ako dodatok, (generickemu)fasizmu a modernizmu sa venuje aj Payne v jednej kapitole vo svojej 'A History of Fascism'. Nacizmu a modernosti okrajovo aj Adam Tooze : Wages of Destruction. The making and breaking of Nazi economy, inac najlepsom pojednani o nacistickom hospodarstve, ake je teraz k dispozicii. Modernosti a nacizmu sa ciastocne venuje aj Ian Kershaw : The Nazi Dictatorship: Problems and Perspectives of Interpretation

Manna si radsej objednam na papieri, na pocitaci to nie je ono. Ten Gentile vyzera skvelo, je to momentalne asi najlepsi odbornik na taliansky fasizmus a politicke nabozenstva, ale 90 dolarov za 200 stran dat nemienim ;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group