ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: lavica, pravica a fasizmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 22-04-2008 15:22


Firstborn :
citujem >
"taliansky Fasizmus dva hlavne korene : revolucny ( neskor narodny ) syndikalizmus, a organicky chapany nacionalizmus. Ten prvy bol anti-materialistickou, anti-racionalistickou a anti-pozitivisticou reviziou Marxizmu, ktora mala svoj povod v kulturnej krize fin-de-siecle ( vo francuzsku bol jeho najvyznamnejsim predstavitelom Georges Sorel, a ten mal kopu nasledovnikov, vo Francuzsku aj Taliansku - Hubert Lagardelle, Edouarth Berth, Alceste de Ambris, Sergio Panunzio, Angelo Olivetti, Filippo Corridoni... ). Tato revizia bola jednou z odpovedi na fakt, ze marxizmu fin-de-siecle dochadzal dych ( dalsimi odpovedami bol revizionizmus-evolucny socializmus socialnej demokracie (Turatti/Bernstein/Jaures), pripadne v strednej Europe revolucny marxizmus a la Rosa Luxemburg a Lenin, ktory modifikoval Marxa bez odmietnutia revolucnej ideologie )."

- Tento odstavec som skopiroval nie preto, aby som ho detailne komentoval, ale iba na to, aby som na ňom ukazal, ze je nerealne TAKTO vysvetlovat ideologiu. Ten text v uvodzovkach nedokaze pochopit 90% ktorehokolvek naroda, a preto NEMOZE sluzit ako hnacia sila ideologie. Ludia rozumeju iba JASNYM, SOCIALISTICKYM heslam, a preto iba socialisticka ideologia moze byt v modernej dobe motorom ideologie. Hitler pouzival velmi jasne socialisticke a nacionalisticke frazy, zvysok boli iba lahodky pre zopar intelektualov. Skutocny fasizmus - to bol hlavne etatizmus, socializmus a nacionalizmus protizidovsky orientovany.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group