ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

RE: o com to je ?
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 21-04-2008 21:27


a ja som si, debil nevzdelany, az doteraz myslel ze klucovym prvkom nacizmu bola specificky Nemecka 'volkish ideologia', plus nejaky ten akcent na palingenezu.

nemam vedomost o tom, ze by Fico videl niekde celosvetove sprisahanie Zidov a snazil o prezitie slovanskej rasy dobyvanim uzemne celistveho uzemia, ani ze by veril, ze Slovensko kulturne upada a treba ho zregenerovat, ani ze by zastaval vedecky antisemitizmus.

Pretoze TO je klucom k nacizmu, a nie hospodarska politicka Tretej Rise ( aj o tej viem dost, viac nez ty ). Fasizmus bol primarne kulturnou a etickou revoluciou, a nie hospodarskou.

Ale asi vies viac ako ja.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group