ISSN 1335-8715

20-04-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Holokaust, osvienčimská lož a sloboda prejavu

Holokaust je veľmi citlivá, dá sa povedať kontroverzná téma. Diskusia o ňom je často podfarbená skôr emóciami ako faktami. Návrh Daniela Lipšica vypustiť osvienčimskú lož z trestného zákona sa rovná kacírstvu. Kde sú však hranice slobody prejavu? Týka sa holokaust iba Židov? Bol holokaust iba zakopnutie alebo bol priamo podmienený modernitou? Na tieto a ďalšie otázky by som chcel načrtnúť odpoveď vo svojej štúdii.

Reakcia na príspevok

keepeeer
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 21-04-2008 21:20


to je pekne, ze 'este aj Umberto Eco'.

nechcem ti kazit iluzie, ale Eco je sice drsnak a skvely autor, nadupany z dejin Europy a translatologie, ale netusim o tom, ze by bol nejak vyznamny v oblasti fasistickych studii, a jeho 'ur-fasizmus' je nevyznamny, co sa tyka realneho prinosu.

Skus sa poobzerat, ako je na tom oblast fascist studies v poslednych 40-50 rokoch, nic viac ti k tomu nepoviem, pretoze mam silne tusenie, ze v tvojom pripade by to bolo hadzanim hrachu o stenu.

Ale kedze som taky skvely a neopakovatelny, nasmerujem ta na najvacsie kapacity daneho oboru ( poslednych 50 rokov, + - ) : Juan Linz, A. James Gregor, Stanley Payne, George L. Mosse, Roger Eatwell, Roger Griffin, Zeev Sternhell, Robert Soucy, Antonio Costa-Pinto, Emilio Gentile, Renzo de Felice, Martin Blinkhorn, Robert Paxton, Michael Burleigh, plus niekoho som este urcite zabudol, ale to nevadi, gro mas uvedene.

Aby som upokojil tvoj ideologicky pud, tak mnohi z nich su (alebo boli, ak uz su po smrti) laviciari.

A mozem ti s kludom povedat, ze okrem par stratenych neomarxistov ( Dave Renton mi chodi na mysel ) NIKTO relevantny dnes uz netvrdi, ze fasizmus je 'vrchol konzervativneho antimodernizmu', a marxisticke teorie fasizmu su uz davno pase, na smetisku dejin.

A aby som ta dalej ukludnil, takisto povazujem za hlupost tvrdit, ze fasizmus je 'lavicovy' ( rovnako ako je hlupost hovorit ze je 'pravicovy' ).

Hovorim, ak sa chces dalej vyzivat v svojom jedine spravnom nazore, go ahead...ak si chces rozsirit obzory, poobzeraj sa po literature od hore zmienenych ( na slovensku nie je skoro ziadna, treba zo zahranicia ). Ja som to spravil uz davno, a nelutujem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group