ISSN 1335-8715

14-10-2006   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ich bin ein Pressburger

Osem rokov sme mali pokoj od komunistov rekvalifikovaných na nacionalistov. Po parlamentných voľbách pseudovlastenci mocní vyjadreniami, no slabí reálnymi činmi opäť vytŕčajú rožky. V Literárnom týždenníku si na mušku vzali Bratislavu, ktorej mnohí paradoxne vďačia za svoju kariéru. Vyzývajú primátora Bratislavy, aby nedopustil odstrániť Štúrovu sochu zo Štúrovho námestia.

Reakcia na príspevok

RE: 2 nepresnosti
autor: anna
e-mail: annacernochova@gmail.com
pridané: 23-03-2008 21:40


Neviete, čím prispel slovenskému národu, teda aj hlavnému mestu Štúr? Je to Vaša úbohosť. Predsa neúnavnou prácou pre kodifikáciu slovenského jazyka, spisovného, toho, ktorým píšeme a hovoríme všetci Slováci. Slovák, od slova Slovo. "Čujte, Slovieni,...
vyzával nás Konštantín v Proglase, profesor najstaršej univerzity na svete. Mnohí Slovieni,Slovania, Slováci
v Bratislave akosi ho nepočujú, ani Štúrov odkaz, lebo im je jedno, rozprávajú a píšu akousi skomolenou rečou, prevzatou z iných nárečí a jazykov, lebo najradšej študujú knižky, kde sa pripisujú nuly,nie spisy o vzniku a vývoji nášho jazyka. Rozprávali Vám Vaši rodičia, ako to bolo napr. v roku 1902 za čias Aponnyho zákonov? Deti v školách sa učili básničky a texty nie v rodnom jazyku, ale v cudzom, maďarskom a ak ich nezvládali, boli za to bité? Že slovenská inteligencia bola zatváraná v žalároch, stretávala sa na moravskej strane? Nie som ani nacionalista, ale je to o historickej pravde. Som Slovenka, a Vy sa čím cítite byť?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group