ISSN 1335-8715

18-03-2008   Marek Hrubčo   Ideológia   verzia pre tlač

Quo vadis KDS?

Na pravicovom politickom poli vznikol nový subjekt. Najpolitologickejšia trojica Kusý - Haulík - Mesežnikov sa poponáhľala so svojimi "aktuálnymi" prognózami a zaplnila stránky denníkov. Strana nemá šancu, znie verdikt prekurzorov verejnej mienky. Pravicové spektrum mlčí, "kádeháci" vyčkávajú, čo bude. Alebo lepšie, tvária sa, že sa nič nedeje.

Reakcia na príspevok

RE: Aké nútenie ?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 22-03-2008 15:57


Skôr je tu problém filozofický.

Úrad práce je podľa mňa niečo čo nemá zmysel. Nepoznám človeka, ktorému by pomohol nájsť prácu. Mohol by sa jednochucho zrušiť (aj s odvodmi samozrejme) a kto by bol nezamestnaný mal by čerpať iba sociálne dávky (ak je sociálny prípad), prípadne sa môže pracujúci komerčne pripoistiť na stratu zamestnania. Toto by sa "pravicovému" KDH/KDS zrejme nepáčilo.

Ak však pripustíme jeho existenciu tak je logické, že musí mať podmienky vyplácania dávok. Ak by sme pripustili, že môže odmietnuť pracovník prácu cez sviatky a v nedeľu, tak potom by sa ozvali vegetariáni, že oni odmietajú robiť v mäsopriemysle, zelení zasa v chemickej továrni atď. - jednoducho bordel.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group