ISSN 1335-8715

18-03-2008   Marek Hrubčo   Ideológia   verzia pre tlač

Quo vadis KDS?

Na pravicovom politickom poli vznikol nový subjekt. Najpolitologickejšia trojica Kusý - Haulík - Mesežnikov sa poponáhľala so svojimi "aktuálnymi" prognózami a zaplnila stránky denníkov. Strana nemá šancu, znie verdikt prekurzorov verejnej mienky. Pravicové spektrum mlčí, "kádeháci" vyčkávajú, čo bude. Alebo lepšie, tvária sa, že sa nič nedeje.

Reakcia na príspevok

RE: --
autor: Danoteles
webstránka: http://valent.blog.sme.sk
pridané: 18-03-2008 22:41


"Presnejsie, ci hospodarske zaujmy maju rusit deontologicky dany poriadok veci."

Ty brdo, tak to je ine kafe. Ja, ako radikalny liberal, si teda tiez myslim, ze sloboda ide ruku v ruke s uvalenim istych racionalne odvodenych restrikcii na seba sameho, ale "deontologicky dany poriadok veci" to je fakt hardcore.

Predpokladam, ze ten poriadok nam zoslala priamo ona dokonala metafyzicka entita, ktora ma sto mien, ale my z nich pozname len 99.

A predpokladam tiez, ze pracovat v nedelu je moralnym relativizmom, ale odsudzovanie nedelnej prace ako moralneho relativizmu bez preskumania specifickych okolnosti kazdeho jednotliveho pripadu uz moralnym relativizmom nie je.

Na tomto fore sa zvykne pomerne casto argumnetovat Hayekom, citovat The Fatal Conceit. Tak skusim i ja:
"Nor do I dispute that reason may, although with caution and humility, and in a piecemeal way, be directed to the examination, criticism and rejection of TRADITIONAL INSTITUTIONS AND MORAL PRINCIPLES." (str.8)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group