ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: LIBERTARIAN
pridané: 05-03-2008 13:51


Firstborn :

"Raz som pocul sarkasticku poznamku, ze pre libertarianov je 2.svetova vojna vojnou fasistickeho Nemecka proti fasistickej Amerike, ktora stala po boku fasistickeho ZSSR."
- Tuto vetu iste nevyslovil libertarian. To, ze to libertarianom pripisuju, to nič neznamena.
Terminologicky chaos je dnes standardom.

Rozdiel medzi komunizmom a fasizmom je jasny (ale nie obrovsky), aj ked ETATIZMUS a ekonomicky socializmus je sucastou oboch- komunizmu aj fasizmu.

Pravicovost a lavicovost su EKONOMICKE pojmy, pre ich hodnotenie sa pouziva miera nasilneho prerozdelovania hmotnych statkov. Pouzivanie pojmu "pravica" pre FASIZMUS je trapne, absurdne. Pouzivanie pojmu "pravica" pre krestanske ideologie je sice bezne, ale mätuce.

Ovela ZÁVAŽNEJŠIE je to, ze FASISTICKE prvky sa dnes objavuju v beznych demokraciach. Zakladnym prvkom fasizmus je (maskovane) spojenectvo velkokapitalu a STATnej moci, pricom tato statna moc je podporovana proletariatom (teda "chudobnymi" lavicovymi volicmi). Malokto dnes chape podstatne vlastnosti fasizmu a nebezpecie z toho plynuce.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group