ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: tralos
pridané: 04-03-2008 22:49


Tento skepticizmus a udajna rezignacia na velke naracie, dnes velmi modna vec, je podla mna skor obrazom tych co o tom hovoria nez obrazom spolocnosti.

Kriza nabozenstva- a co opatovny navrat nabozenstva v USA alebo v muslimskom svete.

To ze niektori postradaju zmysel svojho zivota, ze im chyba velky pribeh v ktorom by mali zohravat aspon nejaku ulohu, je vecou osobnej frustracie nez nejakym vseobecne rozsirenym javom.

Tazit z krizi a rozoberat ju bez toho, aby vobec tato kriza vznikla, je domyslavost.

Svet je vzdy plny zmyslu, co na tom ze ludia nevedu disputy o Kantovi a ze uz neriesia nejake svetle zajtrajsky, ze sa neodvolavaju tolko na buducnost a ze nepovazuju za dolezite, aby ich zivot mal nejaky velky zmysel v ramci filozofickych alebo v tomto pripade skor utopickych koncepciach?

Svojho casu som pisal nieco podobne, a to v suvislosti s EU, netrvalo dlho aby som si uvedomil, ze tieto velke pribehy, ktorych horiznot ma trvat starocia su zbytocne.

Poviem za seba, necitim sa frustrovany ani bezo zmyslu, nevidim problem v tom ze ma nenadchyna ani pokrok ani buducnost.

Kriza Zapadu- to je dosledkom spolocneho krachu ako hovori Latour, socializmu a naturalizmu. Tato kriza je vsak len chimera, je to kriza tych, co verili prislubom internacionaly alebo scientistickej vede, alebo obidvom.

Vynimocnost v dobrom, presvedcenie modernych, sa meni na vynimocnost v zlom, utapani sa v koncoch dejin a podobne, - presvedcenie postmodernych.

Kriza mozno ale nikdy nezacala, clovek moze zit spokojny zivot bez toho aby mal vieru v dejiny ci vyvolenost. Snad si len niekto nemysli, ze predmoderni alebo skor pred-postmoderni obycajni ludia, teda ti co mali udajne zivot plny zmyslu a ktory verili v nejake velke projekty a ktori na rozdiel od nas si nemali nezufat ze nemaju v co verit, denne riesili otazky o Vecnom mieri, komunistickej utopii a pod.

Takze, bude dobre ak ti, co neustale vidia vsade upadok a nezmyselnost zivota, hovorili za seba.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group