ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: 7gemini7
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 04-03-2008 19:04


k tomu USA: no pokial porovnávaš 20, alebo 30te roky, na začiatku 30tych rokov vypukla hospodárska kríza, na základe čoho sa usúdilo, že štát má mať vačšie právomoci a že má viac kontrolovať ekonomický priebeh vecí. vtedy sa dostali do mainstreamu Keynesiánci, ktorý volali po silnejšej učasti štátu na hospodárstve. len v tomto prípade hovoríme o ekonomickej a nie o osobnej slobode. nakoniec sa aj tak ukázalo, že to za moc nestojí a Reaganova monetárna politika priniesla lepšie výsledky. ďalej štát posilnila rozdielna zahraničná politka USA ako v 30tych rokoch, zmenila sa na svetovú velmoc a zvýšili sa výdavky s tým spojené. takže asi pre toto Amerika súčasnosti vyzerá inak ako vyzerala. toto si myslel? či si narážal na nejaké osobné slobody?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group