ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: Alexios I.
pridané: 04-03-2008 16:00


Ak je to, čo hovoríš, pravda, nerozumiem tomu militantnému krédu PS a tomu, keď otvoria ústa ľudia typu V. Palka, či R. Jocha. Je ostatne príznačné, že obom je zrejme momentálne sympatickejší islam (vo svojej umiernenej podobe), ako západné nekresťanstvo (nechcem povedať ateizmus).
Chápem konzervatívcov, ktorí bránia "tradičné" hodnoty (o ktorých by sa iste dalo diskutovať, ale to je na inú debatu), ale kultúrna vojna? Ak niektorí ľavičiari oprávnene upozorňujú na voľný trh, sú z nich nepriatelia! Ešte raz si prosím prečítaj krédo PS. Tam nájdeš všetkých moderných diablov.
A čomu máme veriť? Bohužiaľ sám neviem, čomu máme veriť. A v tom je vlastne kríza Západu. Priniesol ju zánik meštanskej sebavedomej spoločnosti niekedy začiatkom 20. storočia a odvtedy sa to vlečie. Pravda je zrejme v tom, že nám chýba viera, ale nevie sa, v čo treba veriť...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group