ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 04-03-2008 14:44


Druha cast tvojho prispevku je velmi zaujimava, a preto sa budem venovat hlavne tej.

Samozrejme, ked bol svet postupne odkuzlovany a krestanstvo stracalo svoju silu, nabozensky instinkt ako taky nezmizol, pretoze ten nikdy nezmizne, len sa meni a pretavuje. Univerzalisticke nabozenstvo potom nahradil Pokrok, Veda, Narod, Ludstvo a ine, pripadne si ludia mysleli, ze nabozensky cit uz nepotrebuju a staci im materialne blaho. Tragicky sa samozrejme mylili.

Presne o tom je aj tento vers T.S. Eliota :

O weariness of men who turn from God
To the grandeur of your mind and the glory of your action,
To arts and inventions and daring enterprises,
To schemes of human greatness thoroughly discredited ...
Plotting of happiness and flinging empty bottles,
Turning from your vacancy to fevered enthusiasm
For nation or race or what you call humanity

S celou druhou castou tvojho prispevku sa vlastne stotoznujem. A vlastne si si nim odpovedal, proti komu 'bojujeme ( to slovo nemam rad, ma zle konotacie ) v kulturnej vojne - nie proti ludom ktori citia prazdno a hladaju nieco, cim by ho nahradili, a preto neveria uz ani Zapadu, lebo citia ze aj ten je prazdny, ale proti ludom, ktori sa pridali k Lavici, uz nie charakteristickej hospodarskou politikou, ale ideologickym kriziackym tazenim proti Zapadu a jeho tradiciam ( pretoze ako povedal Eric Hoffer, nenavist dokaze dat zmysel prazdnemu zivotu ). Hlavy tychto ludi nie su prazdne, ale plne nezmyslov a tito ludia nehladaju, ale su posadnuti fanatickou nenavistou.

Pises, ze konzervativci veria krestanstvu, ktore ale upada, a preto su naivni. Ale COMU ma clovek verit? Krestanstvo (v triezvom porovnani jeho prinosov a zaporov ) prinieslo Zapadu moc a energiu a specificku kulturu politiky, a tak sa stale javi ako ta najlepsia zo vsetkych moznosti, urcite lepsia ako hociktore z nahradnych nabozenstiev, ktore ho chceli zosadit z tronu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group