ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: 7gemini7
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 04-03-2008 14:08


no aspoň, že na KDH máš názor, aký máš :-) veru, ja ich tiež vôbec nemusím. napísal si to dobre, že spájanie moralizovania a štátnej moci je tá najhoršia kombinácia. rovnako ako teraz riešia, či podporia Radičovú a to len ak sa zaviaže, že bude proti RP a podobným veciam. oni sú ozaj rovnako radikálni ako komunisti, akurát v inej forme. ale takisto nám hovoria, ako máme čo robiť, lebo oni sami to vedia lepšie. kolko krát tu už toto bolo.... do kelu, stále vie niekto lepšie ako my sami, čo máme robiť... každopádne je to pravicová strana, na ekonomiku majú relatívne dobré názory, určite sú mi sympatickejší ako ktorákolvek koaličná strana.. ale preboha, nech už vstúpia do 21eho storočia, lebo tou svojou konzervatívnosťou a skostnatenosťou (nehovorím, že zásady sú zlé, ale treba robiť aj kompromisy) sa zachvílu ani do parlamentu nedostanú.... inak ozaj neviem, koho by som teraz volil.. nie je tu žiadna poriadna pravicová strana.. aj tak mám pocit, že všetkým im ide len o moc a kludne by išli v budúcich volbách vládnuť aj s Fickom, len nech dostanú svoje kreslá... Veľmi sa mi páčil Lipšičov návrh (jeden z mála normálnych politikov v KDH, škoda, že neodišiel), aby sa pravicové strany zaviazali, že s bolševikom do vlády nepôjdu. ale to nehrozí. niekedy mám pocit, že sú horší ako tí v koalícii.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group