ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: Alexios I.
pridané: 04-03-2008 13:12


Je zaujímavé, ako niektorí ľudia lipnú na predstave, že je civilizácia, v ktorej existujeme, vybudovaná na dobrých základoch, a tieto (údajne kresťanské) základy treba silou mocou brániť. Na tomto tvrdení nie je v podstate samo osebe nič zlé. Prečo však rukovať do kultúrnej vojny? Prečo každý, kto občas zapochybuje nad zdravými základmi kresťanstva je nepriateľ?
Konzervatívci mali nepriateľov vždy. Boli to kacíri, mešťania, židia, bosorky, svetská moc, továrnici, liberáli, pokrokári, socani, komunisti, fašisti (s nimi sa však vedeli aj spojiť...), atď. apod. Množstvo nepriateľov sa zvyšuje každú generáciu rovnako, ako pribúda dôkazov, že filozofia nie je slúžkou teológie, že zem je guľatá a nie je stredom vesmíru, že existovali dinosauri, že aj pápež je len človek, že voľný trh nie je úplne od veci, že ľudské práva zvyšujú dôstojnosť človeka, a takto by sme mohli pokračovať. Zapieranie je najbežnejšou metódou práce konzervatívcov. Kultúrnu vojnu teda nikdy nevyhrajú, len budú "bojovať" proti stle väčšiemu množstvu ľudí.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group