ISSN 1335-8715

03-03-2008   Michal Drotován   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Náboženská sloboda a registrácia cirkví

Generálna prokuratúra SR podala nedávno podnet na Ústavný súd, aby rozhodol o ústavnosti zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločnosti (Zákon č. 308/1991 Zb.). Existujú na Slovensku náboženské slobody alebo sú tieto práva obmedzené iba pre vyvolené skupiny? Bola novela zákona 201/2007 Z.z. účelová, aby sa zamedzilo registrácii moslimov?

Reakcia na príspevok

RE: Dobry clanok
autor: Alexios I.
pridané: 04-03-2008 11:51


Agresorom sú "relativisti" a "ľavicoví liberáli". Správny konzervatívec pozná svojho nepriateľa. Podobne ho poznali aj náckovia (podľa krivého nosu a znamenia na penise) a komunisti (podľa zlatých hodiniek). Konzervatívci svojho nepriateľa poznajú podľa toho, čo hovorí. Presadzuje zavrhnutiahodné hodnoty tolerancie, dialógu, rovnosti práv, apod.
Na rozdiel od minulosti sa konzervatívci už nevenujú aktívne ničeniu svojich nepriateľov (upaľovanie, mučenie, verejné zhanobenie), ale používajú termín kultúrna vojna, kde sa bežnou argumentáciou utvrdzujú v tom, že inkvizícia bola skvelá a že je homosexualita liečiteľná (a možno dokonca aj vyliečiteľná).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group