ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: NY Times
autor: Zolo
pridané: 02-03-2008 14:10


Usla Ti dolezita pasaz... In any event, social needs, like those health clinics, are not about charity. They are a necessity... Teda ak nas povedzme napadnu hordy krviziznivych moslimov, tak budeme podavat klobuk bohatym, aby nakupili patrony? Alebo sa spoliehat na to, ze oni tie patrony uz kupili namiesto inesticie do opernej spevacky s mohutnym hlasom a poprsim.
Clanok (kolektivny nazor redakcie) NYT nie je o statnom rovostarskom rozdelovani, ale o nutnosti zaistit potrebne sluzby bez ohladu na to, kto ich poskytuje. Jednotlivec ma pravo prispiet na operu namieto rakoviny, ale stat si to dovolit nemoze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group