ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: LK
autor: Duro
e-mail: sme_duro@yahoo.com
webstránka: http://blog.tyzden.sk/index.php?bloger_ID=28
pridané: 01-03-2008 9:08


"Lenze vy konzervativci svoje konzervativne ciele realizujete tak, ze INYM ludom beriete (v daniach) peniaze, a potom ich uslachtilo rozdavate podla konzervativnych kriterii. " - iste, chces hadam povedat, ze pravicova ekonomika je o to, ze dane treba zrusit? To je dost velky extrem nemyslis? Rozdiel medzi pravicou a lavicou nie je v tom ci dane ano alebo nie ale do akej miery a preco prave do takej.

Prosim Ta aku slavu nebesku,chces seriozne diskutovat (co sa na tomto fore deje) alebo tu mam vytiahnut kaliber z diskusii na SME. Skus sa drzat argumentov, nie pocitov.

"Spochybnujete PRVORADOST ekonomickych hodnot, ale cudzie ekonomicke hodnoty pouzivate na SVOJE ciele." - tomu dost dobre nerozumiem. Ake cudzie ekonomicke hodnoty? Pravicova ekonomika je rovnako moja ako tvoja, nehovoriac o tom, ze krestanstvo na vznik tej pravicovej malo dost velky vplyv (odvazne by bolo povedat, ze ju vyslovene zalozilo).

http://www.thomasewoods.com/churchandmarket1.ht...


"V tomto ste absolutne zhodny so socialistami, ktori pomahaju chodobnym za cudzie peniaze. Divne, nie ???" - este raz, Pomahat chudobnym za cudzie peniaze je aj cielom pravicovej politiky. Vykaslat sa na chudobnych to je ultrapravicovy nazor. Klasicka pravica nema problem s ochranou chudobnych. Rozdiel medzi pravicou a lavicou nie je v tom, ze chudobni by sa nemali chranit ale v tom do akej miery budeme niekoho povazovat za chudobneho. Divne je to, ze si myslis, ze pravica apriori odmieta dane a starat sa o chudobu. To je uplny nezmysel.

Z toho teda nevyplyva, ze ekonomicke hodnoty su prvorade, ale ze Ty zastavas nejaku velmi extremnu praviciarsku poziciu. Okrem toho ziadne cudzie peniaze, su to aj nase len tak mimochodom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group