ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: --
autor: 7gemini7
pridané: 29-02-2008 0:24


:-) Ty si vždy niečo nájdeš :-)

k 2. bodu, berme do úvahy, že otec s potratom súhlasí, keď nie, tak sa nemáme o čom baviť, ani ja nie som za taký potrat, súhlasiť s tým musia obaja rodičia, to je samozrejme.

3. nerozumiem sa tomu moc, ale podla mňa je to do 12teho týždňa z čisto biologického hladiska, asi je potrat jednoduchší a neohrozuje život matky.

- Bonus: ma pobavil.. ako napísal nižšie Libertarián, nakoniec asi napíšeš, že nikto svoje telo ani nevlastní, že o svojom osude nemôžeme rozhodovať sami, neviem, možno keby zažiješ muky, v ktorých žijú ludia, ktorí o dobrovolnú smrť požiadali, by si hovoril inak. dobre sa rozpráva zdravému človeku. pokial človek nie je psychicky chorý a požiada o to pri normálnom duševnom stave, je to jeho rozhodnutie. určite mi napíšeš, že tieto muky menia jeho psychický stav a preto nie je za seba zodpovedný :-)

no a k 1. bodu - pravdepodobne ma zavrhneš do najhlbších pekiel, ale ja pokladám život matky, za dôležitejší ako život embria... keby ohrozuje tento plod matkin život, prijal by si jeho zabitie? ozaj aj Postinor, ktorý zabíja množiace sa bunky v prvých štádiách, je podla Teba potrat?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group