ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: LK
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 26-02-2008 22:46


tusim si si moj prispevok vylozil po svojom. Nikde akosi nehovorim ze interupcie ci reg. partnerstva su otazky druhorade. Eutanazia je druhorada tema (podla mna), pretoze ako som naznacil je to zlozity pravny problem a zlegalizovat zabitie cloveka (aj ked treba jeho suhlas) je rizikove. To vsak neznamena ze to treba uplne zavrhnut.
-
Nechapem co maju tieto tvoje vety spolocne s mojim prispevkom: "Co sa tka reg. part. tu je zase debata o rodine. Ja viem, ze z ekonomickeho hladiska rodina nemusi byt vzdy vyhodna. Ale zase je to pohlad redukcionisticky. "
-
Ja by som bol ochotny robit aj kompromisy, kde pisem ze nie :). Zijeme v demokracii a dohodnut sa je v mnohych pripadov uplne esencialne. Treba vybrat vzdy najlepsie riesenie, idealne riesenia sluzia ako vizie ktore pomahaju hladat smer, avsak nie je realne ich nikdy dosuahnut na 100%.
-
Co sa tyka tych tem tak interupcie to je predovsetkym tema KDH a Pietruchovej, ostatnym zvacsa vyhovuje status quo. Pri tych reg. partnerstvach to chce cely clanok, v kazdom pripade liberalizmu ide o predovsetkym o rovnost prav, sposobov ako ju dosiahnut je viacero.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group