ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: LK
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 25-02-2008 22:38


Na tomto portaly sa odohravaju zabo-mysie vojny zatial co v realite pravica utrzila smrtelny uder. Podla mna sa uz nikdy z neho uplne nespamata.
-
Svoju zodpovednost na tom ma aj krestansky konzervativizmus. Velku ulohu v nom hraje autorita cirkvy ktora je podla krestanov pokracovanim vole ich spasitela. Ako sa cirkev v dnesnej dobe chova? Ani slovko proti progresivnemu zdanovaniu, ci vyvlastnovaniu v zaujme dialnic. Naopak z ficovej zadnej casti im uz netrci ani kusok habitu. Ideologom ako Palko a Krivosik sa to nepaci a dovolia si cirkev zato aj kritizovat. Vysledok = 0. Vo svojom boji su ako osamoteni. Naopak mozme sledovat posun krestansko-demokratickych stran dolava (CDU).
-
Sulik zacal svoju predvolebnu kampan "pravicovej strany" kritikou nesocialnosti koncesionarskych poplatkov. Uz akoby som videl tie jeho predvolebne plagaty "Odvody iba pre chudobnych a nesikovnych!"
-
SDKU uz ani komentovat nebudem.
-
A tie temy o ktorych sa tu bavime?
-
Eutanazia -> vacsina je schopna sa odpravit aj bez asistencie inej osoby. Pre ostatnych je aspon pasivna eutanazia. Kedze je to pravne zlozity problem a je takze zabranit jeho zneuzitu, eutanazia je iba druho-tretoradym problemom.
-
Interupcie -> vacsina proti zakazu sa urcite udrzi minimalne do doby ked bude mozne realizovat win/win riesenie (donosenie mimo matky). Dovtedy je tato tema iba mlatenim prazdnej slamy.
-
Reg. partnerstva -> skor ci neskor budu. Konzervativci to mozu iba spomalit.(staci sa pozriet do starej EU) Preco dovtedy nezrusit vyhody manzelstva ktora se netykaju iba vzajomnych prav a povinnosti? (zmensenie danoveho zakladu, vdovecky dochodok...) Cim menej takychto vyhod bude tym menej homosexuali ziskaju. A s tymi co sa tykaju iba vzajomnych prav a povinnosti budu mat problemy iba bigotaci.
-
Tieto "problemy" su riesitelne kompromisom a casom sa vyriesia same. Vojna o uctu k sukromnemu vlastnictvu vsak uz konci. A to porazkou. Gratulujem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group