ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

Este pre 7gemini7
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2008 12:52


A este jedna vec, 7gemini7. Stale mi vrta v hlave ta tvoja posledna veta, ze pravicovi liberali su najslobodnejsi ludia.

Moja skusenost je nielen ina, ale presne opacna. Najtolerantnejsi a najslobodnejsi ludia, akych som stretol, su veriaci krestanski konzervativci. Nikdy im nevadilo, ze som nepokrsteny agnostik, nikdy sa ma nesnazili nasilu prehovarat na vstup do Cirkvi.

Naopak ludia, ktori sa na Slovensku hlasia za "liberalov" patria k tomu najfanatickejsiemu, najnenavistnejsiemu (staci si precitat diskusie pod clankami v SME) a najnetolerantnejsiemu, co som kedy videl. A to este nehovorim o ich racionalistickej obmedzenosti.

Mam jedneho znameho. Je to slovensky emigrant a skutocny klasicky liberal, ktory ma osvojene vsetky zakladne diela klasickeho liberalizmu a liberalizmus je jeho zivotnym stylom. On nazval slovenske prostredie, ktore sa hlasi k tomuto prudu "liberalnym dadaizmom". Musim sa priznat, chvilu mi trvalo, kym som pochopil, co ma namysli.

Nemyslim si, ze si laviciar. Naopak, ocenujem tvoje prispevky na Aktualitach pod mojimi komentarmi. Ale ja sam by som sa nikdy nemohol nazvat liberalom, aj ked mozno na 90% vychadzam zo starej whigovskej tradicie (vratane mojich nazorov na kulturno-eticke otazky, ktore su v plnom sulade s Hayekovym kulturnym evolucionizmom).

Nalepka konzervativca je vsak pre mna unikom z marazmu toho slovenskeho prostredia, ktore si znacku liberalizmu uzurpovalo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group