ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: konz. vss. lib
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2008 12:00


Ja som jasne napisal, ze u niektorych zakazov staci ich ukotvenie v moralke, u dalsich v zakonoch. K mojej spokojnosti by uplne stacilo, keby stat roznymi sposobmi (najma zmenou ekonomickych motivacii prostrednictvom socialneho systemu) nenarusal hodnoty spolocnosti.

Problem je, ze niektori tzv. liberali odmietaju celu tradicnu moralku, pretoze jej ucelovost nie je (a z dovodu rozlicnej informacnej kapacity tradicii a ludskeho mozgu ani nemoze byt) pristupna ich arbitrarneho rozumu.

Je to ten liberalny boj proti tradiciam predsudkom a konvenciam, ktory povazujem za nebezpecny. A asi tazko popries, ze su to prave samozvani liberali, kto najma prostrednictvom verejneho skolstva (teda prostrednictvom statu) a roznych novatorskych vychov tuto tradicnu moralku cielene nicia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group