ISSN 1335-8715

22-02-2008   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Asociálna charita?

Žijeme v republike, ktorej ekonomika je vraj založená na „princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky“. Čo to presne je, nik poriadne netuší. Naša národno-socialistická vláda pracujúcej inteligencie však tvrdí, že buduje sociálny štát, ktorý sa o každého (nie len v núdzi) postará. A rovnako to tvrdia aj inštitúcie EÚ.

Reakcia na príspevok

RE: --
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-02-2008 1:18


Zakaz eutanazie aj zakaz potratov sa daju obhajit na cisto liberalnom zaklade. Kedze v oboch pripadoch ide o posliapanie ludskeho zivota, ktory ma byt aj podla klasickych liberalov chraneny. Mimochodom, nie je nahoda, ze potraty sa v modernej dobe ako prve legalizovali v Leninovom Rusku a eutanazie zase v nacistickej Tretej risi.

Co sa tyka homosexualov, klasicky liberalizmus je o rovnosti prav ludi pred zakonom. A tuto rovnost maju zarucenu aj homosexuali, tym, ze sa im umoznuje uzavriet manzelstvo s osobou ineho pohlavia.

Naopak je v prikrom rozpore s rovnostou jednotlivcov pred zakonom zavadzat akekolvek skupinove privilegia, akym by bol aj specificky institut registrovaneho partnerstva. To je vlastne navrat k akemusi korporativizmu z cias feudalizmu, kedy tiez existovali skupinove prava, len sa neodvijali od sexualnej orientacie, pohlavia alebo farby pleti (ako sa to vznasa dnes), ale od prislusnosti k spolocenskemu stavu.

Nikto nechce homosexualov zatvarat. Nech si v sukromi robia co chcu. Dnes ale nejde o to, zeby im nejake prava boli upierane, skor oni sa snazia mimoriadne agresivnymi sposobmi ziskavat kolektivne vysady. A nie je to len o RP.

Je to o kriminalizovani ludi, ktori tuto sexualnu uchylku odmietaju na moralnom zaklade, ide o vyradovanie knih z povinneho citania, kde sa tato uchylka kritizuje a samozrejme aj snaha pribuznych uchyliek o spolocensku akceptaciu. Najma co sa tyka pedofilov, pricom taketo aktivity boli uz zaznamenane aj na Slovensku.

A mozno sa dockame aj liecenia tzv. homofobie. Taky liberalny ekonom Mises by to dnes mal tazke. V jednej zo svojich knih napriklad odmieta myslienku statnej vystavby socialnych bytov okrem ineho s argumentom, ze vo Viedni to na zaciatku 20. storocia viedlo k vzniku semenist homosexuality. Dnes by ho zato oznacili za bigotneho fundamentalistu, homofoba a neviem co este.

Dovolim si tvrdit, ze vacsina klasickych liberalov nepredvidala, ze raz sa budu pod ich zastavou spochybnovat samotne moralne zaklady zapadnej spolocnosti. A z dnesneho vyvoja v tejto oblasti by urcite boli zdeseni.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group