ISSN 1335-8715

18-02-2008   Peter Jedlička   Ideológia   verzia pre tlač

Islam a reformácia?

Dnes je medzi západnými intelektuálmi rozšírený názor, že islam sa nachádza vo svojej stredovekej fáze a potreboval by niečo ako reformáciu, ktorá zmodernizovala kresťanstvo. Ak sa však pozrieme na obsah reformačných ideí, zistíme, že vec je zložitejšia. Možno by dnešný islam nepotreboval reformáciu, ale skôr protireformáciu.

Reakcia na príspevok

RE: Ako dalej ! Ako ?
autor: Mišo
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 22-02-2008 10:50


No napad je to skvely, ale Lukas zabuda na zakladnu vec. V demokracii rozhoduje vacsina a vacsina ludi NIKDY nebude citat nic ine ako casopis Markiza alebo Novy cas.
Lukas sa na to pozera zo strany "inteligencie", bezny obcan SR nikdy nebude citat Hayeka (ani drviva vacsina vysokoskolakov), ak by ho aj citali, vela by z neho nemali. Mimochodom antisemitu Buchanana by som tam velmi nezaradoval...
Fico nema velku podporu medzi ludmi, ktori by boli ochotni citat Misesa alebo Tocquevilla, Fica podporuju ludia, ktori citali tak maximalne svoju vyplatnu pasku...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group