ISSN 1335-8715

18-02-2008   Peter Jedlička   Ideológia   verzia pre tlač

Islam a reformácia?

Dnes je medzi západnými intelektuálmi rozšírený názor, že islam sa nachádza vo svojej stredovekej fáze a potreboval by niečo ako reformáciu, ktorá zmodernizovala kresťanstvo. Ak sa však pozrieme na obsah reformačných ideí, zistíme, že vec je zložitejšia. Možno by dnešný islam nepotreboval reformáciu, ale skôr protireformáciu.

Reakcia na príspevok

Do videnia v pekle!
autor: LIBERTARIAN
pridané: 22-02-2008 8:12


citát z L.K . :
"Palko, Šebej, Mikloško, Zajac, Minárik, Tatár, Bauer a Osuský akosi patria k sebe. Ide o mužov hodnôt, ktorých z ich pôvodných strán vyštvalo víťazstvo vízie politiky ako marketingu nad víziou politiky ako služby občanovi. Mýtus o tom, že zásadovosť a slušnosť sú prekážkami pre získavanie voličov a miesto toho by mala nastúpiť proste lepšia reklama, je tu už od polovice 90. rokov. Avšak kde je dnes marketingový Rusko alebo marketingový Kaník? Nie je to tak, že ich politika vyvrhla ešte skôr ako tých nemoderných a staromódnych intelektuálov? "

- "Nie je to tak, že .....? " - NIE je to tak. Je to tak, ze ich malicku marketingovu politiku prebili velki marketingovi hraci. Ruska nevytlacili z politiky volici rozumní, vytlacili ho volici Ficovi, Slotovi a Meciarovi.

------------------------------------------------
citujem LK :
"„Majú dobrý program, ale nevedia ho predať“
Aj dnes zaznieva veta o dobrom programe, ktorý jeho nositelia nie sú schopní predať. Aj dnes zaznieva predstava, že lepší marketing pomôže. Lenže presne toto mylné presvedčenie doviedlo pravicu tam, kde je. V krajine akou je Slovensko, kde je druhým najpopulárnejším politikom ukričaný nenávistný vulgárny primitív, by lepší marketing znamenal prispôsobiť sa jeho slovníku a jeho názorom. "

- A toto je presna pricina !!! Toto je fakt, kvoli ktoremu este dlho si rozumny politik na slovensku ani neskrtne. Vízia LK, ze sa to skoro zmení, je , zial, utopicka presne tak, ako vizia, ze tu nastane slobodna spolocnost v libertarianskom chapaní. Po takomto "tovare" nie je v SR dopyt.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group