ISSN 1335-8715

18-02-2008   Peter Jedlička   Ideológia   verzia pre tlač

Islam a reformácia?

Dnes je medzi západnými intelektuálmi rozšírený názor, že islam sa nachádza vo svojej stredovekej fáze a potreboval by niečo ako reformáciu, ktorá zmodernizovala kresťanstvo. Ak sa však pozrieme na obsah reformačných ideí, zistíme, že vec je zložitejšia. Možno by dnešný islam nepotreboval reformáciu, ale skôr protireformáciu.

Reakcia na príspevok

RE: Milé prekvapenie
autor: alien07
e-mail: jkutej@hotmail.com
pridané: 22-02-2008 2:27


Ze mame nespocet vykladov Biblie suhlasim. Tych je zhruba tolko co mysliacich ludi zaoberajucich sa Bibliou.
Podobne vykladov koranu je tolko kolko mysliacich moslimov sa zaobera koranom. Prosim menujte tych mysliacich moslimov. Prosim vynechajte mena europskych intelektualov-nemohamedanov a ich pseudokonstrukcie virtualnej reality...
Autorovi clanku odporucam aby podobne menoval moslimov ktori chcu reformu islamu. Dopredu upozornujem ze to vsetcia uz maju za sebou (europska moslimska taquija ma nezaujima). Dalej by si mal precitat co pisu o islame ti ktori mali odvahu odist od islamu (Ali Sina, Hirshi Ali... ).
Tych rozdielov medzi krestanstvom a islamom je niekolko. Jeden z tychto rozdielov je ze krestanstvo pripusta bez problemov (dnesny stav) rozne vyklady Biblie. Islam pripusta principialne iba jeden vyklad Koranu.
www.pravdaoislamu.cz


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group