ISSN 1335-8715

18-02-2008   Peter Jedlička   Ideológia   verzia pre tlač

Islam a reformácia?

Dnes je medzi západnými intelektuálmi rozšírený názor, že islam sa nachádza vo svojej stredovekej fáze a potreboval by niečo ako reformáciu, ktorá zmodernizovala kresťanstvo. Ak sa však pozrieme na obsah reformačných ideí, zistíme, že vec je zložitejšia. Možno by dnešný islam nepotreboval reformáciu, ale skôr protireformáciu.

Reakcia na príspevok

uroven slusna
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 18-02-2008 23:31


i ked sa mi mari ze podobny clanok som cital aj na blogu autora a vo svojej povodnej forme bol trochu radikalnejsi. Neviem ci v tom ma prsty editor v .tyzdni, ono nato ake tazke ideologicke kalibre tam pisu je pozoruhodne, ze casopis je vcelku politicky korektny (taka soft konzervativna propaganda).
-
Z koranu som vela neprecital, nebavilo ma to. Ale z toho co som cital som mal pocit ze keby to niekto zacal vazne kriticky rozoberat tak to nabozenstvo rychlo skonci. Ale ako to pozname aj z krestanstva na takmer vsetko sa da vymysliet nejaky nedokazatelny a zaroven nevyvratitelny argument.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group