ISSN 1335-8715

12-01-2008   Juraj Brecko   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Ako čeliť multikulturalizmu?

Multikulturalizmus je jednou z vážnych výziev našej doby. Ako mu čeliť a vyvarovať sa deštruktívnych následkov, ktoré so sebou prináša? Juraj Brecko prináša odpoveď, inšpirovanú príbehom Ježiša Krista a samaritánky.

Reakcia na príspevok

O civilizáciách
autor: Michal Klimek
pridané: 15-02-2008 1:29


Pochopiteľne aj téza, že niet vyspelejšiej civilizácie je nesprávna.

Pokrytectvo postmodernej propagandy okrem iného spočíva v aj v tom, že keď sa porovnáva západokresťanská civilizácia v desiatom storočí napr. s islámskym svetom tak sa s obľubou vyzdvihuje vyspelosť islam.civilizácie a zároveň ponižuje civilizácia našich predkov.
Ale keby sa povedal historický fakt, že v sedemnástom storočí bola kresťanská civilizácia ďaleko vyspelejšia ako ktorákoľvek iná civilizácia prítomnosti alebo minulosti(Islámsky svet, India, Antické Grécko aj Rím, Čína) tak to by zrazu už bol kultúrny fašizmus.


Jednoducho kresťanská civilizácia sa v postmodernej propagande smie len karhať bez ohľadu na to čo je historická pravda(a tá je značne odlišná od predstavy ľavičiarov a liberálov od minulosti).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group